Tokarki do zadań specjalnych – budżet 50000zł+

Jeśli zamierzasz doposażyć swój warsztat tokarski lub otwierasz swój własny biznes z tym związany, to najlepsze narzędzia będą podstawą. Dlatego też dzisiaj chcemy zaprezentować Ci kilka modeli tokarek, które zdecydowanie polecamy do najtrudniejszych zadań. Praca na tych maszynach będzie dla każdego operatora prawdziwą przyjemnością, ponieważ będzie ona w stanie zaprogramować ją jak najbardziej dokładnie.

Prezentowane sprzęty są przeznaczone dla warsztatów, które dysponują dość sporym budżetem i oczekują przede wszystkim wielkiej jakości od kupowanego sprzętu. Przedstawione maszyny jak najbardziej sprawdzą się podczas intensywnej, codziennej pracy w fabrykach, gdzie liczy się przede wszystkim precyzja, jak i również szybkość wykonania.

Pierwszym z naszych modeli będzie SOLID 460 x 1000 z cyfrowym wyświetlaczem 3 osi i systemem MULTIFIX. Jest to jedna z uniwersalnych tokarek, jaka została stworzona głównie dla fabryk wymagających obrabiania pojedynczych elementów z maksymalną precyzją. Można ją wyróżnić za bardzo bogate wyposażenie oraz naprawdę spory zakres prac, jakie jest ona w stanie wykonać. Dodatkowo została wyposażona w wyświetlacz cyfrowy, który pomaga w odczytywaniu i programowaniu poszczególnych elementów. Nie można także nie wspomnieć o nowoczesnym i łożyskowanym na zasadzie kulkowej, trzpieniu zasadniczym.

Innym interesującym wyborem może być tokarka TITAN 560 x 1500 z cyfrowym wyświetlaczem 3 osi i systemem MULTIFIX, która kosztuje w granicach 70 000 złotych, ale zdecydowanie opłaca się zainwestować te pieniądze, tym bardziej, że to się zwrócić. Zaprezentowany model ma w sobie wszystkie najważniejsze elementy wyposażenia podstawowego oraz również jak model wspomniany wyżej, ma cyfrowy wyświetlacz. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku budownictwa czy produkcji maszyn i narzędzi. Posiada także możliwy do zdejmowania mostek, co zdecydowanie ułatwia pracę na większych przedmiotach.