Tokarki marki Bernardo – dobry wybór

W tym wpisie chciałbym się skupić na dobrych i jednocześnie niedrogich tokarkach od firmy Bernardo, która to jest jednym z najlepszych producentów tokarek na całym świecie. Codziennie w jej sprzęt zaopatrują się kolejne światowe fabryki, co już powinno świadczyć o znakomitym podejściu producenta. Warto, żebyś zapoznał się z poniższymi sugestiami, które mogą być dla Ciebie bardzo pomocne w przypadku, kiedy chciałbyś rozszerzyć możliwości swojego warsztatu tokarskiego lub jesteś po prostu hobbystą i majsterkowiczem, któremu zależy na obróbce przedmiotów we własnym, domowym zaciszu.

Hobby 250

Bardzo ciekawym i stosunkowo niedrogim rozwiązaniem jest tokarka Hobby 250. Jest to niewielkie, stołowe urządzenie, które pomimo małych rozmiarów ma bardzo duże możliwości. Może zaproponować użytkownikowi poprzeczne i wzdłużne toczenie, jak i również gwintowanie. Tokarka posiada regulację prędkości obrotowej oraz dobrze zaprojektowany panel sterowania, dzięki któremu programowanie nie będzie żadnym problemem.

Hobby 500 – 230 V

Kolejne urządzenie z bardzo dobrze znanej serii Hobby, z tym, że już nieco bardziej zaawansowane od poprzednika. Jest to bardzo precyzyjna tokarka, która posiada 6-zakresową przekładnię, dzięki którem można bardzo szybko zmieniać liczbę obrotów. Jest to bardzo dobra propozycja dla każdego, kto ceni sobie zaawansowanie połączone z niezbyt wygórowaną ceną.

Profi 400 V

Tutaj mamy do czynienia z nieco droższą tokarką, niemniej jednak oferującą bardziej zaawansowane funkcje i świetnie będzie się nadawała do mniejszych warsztatów rzemieślniczych. Urządzenie zawiera w sobie bezstopniową regulację prędkości, którą można odczytywać na wbudowanym cyfrowym wyświetlaczu. Bardzo dobrze sprawuje się w obróbce wszelkich metali jak i również tworzyw sztucznych. Cena na rynku jest tak zrównoważona, żeby jak najwięcej osób mogło sobie na nią pozwolić.