Ranking tokarek – luty 2015

Całkiem niedawno okazje.info.pl przeprowadziło bardzo ciekawy ranking tokarek, z których to wybrano najlepszy sprzęt. Warto się temu bliżej przyjrzeć, tym bardziej, że można dzięki temu trafić na kilka dobrych modeli. To ważne, jeśli np. w niedługim czasie chciałeś dokonać zakupu takowego urządzenia. W naszym porównaniu skupimy się tylko na pierwszych trzech miejscach.

Na pierwszym miejscu mamy tokarkę Bernardo Hobby 500, która jest uniwersalną tokarką do zastosowań zarówno warsztatowych, jak i również przez domorosłych majsterkowiczów. Jest oparta na bardzo prostej budowie i nie powinna być dla nikogo specjalnym wyzwaniem w obsłudze. Cena nie jest wysoka, natomiast możliwości jak najbardziej w porządku.

 

Na drugim miejscu uplasowała się tokarka od tego samego producenta, jednakże nieco droższa i dla bardziej zaawansowanych potrzeb. Jest to Bernardo Profi 600 G posiadająca szybką zmianę obrotów oraz indukcyjne i hartowane łoże. Wraz z tokarką dostajemy standardowe wyposażenie, które zawsze można jeszcze rozszerzyć dokupując potrzebne elementy.

Trzecie miejsce to DEDRA DED7813, która jest bardzo dobrze wykonaną strugarko-grubościówką. Jest to urządzenie przeznaczone do najcięższych zadań i bardzo dobrze sprawdzi się zarówno w profesjonalnym, jak i amatorskim warsztacie stolarskim.