Tokarki marki Bernardo – dobry wybór

Tokarki marki Bernardo - dobry wybór

 

W tym wpisie chciałbym się skupić na dobrych i jednocześnie niedrogich tokarkach od firmy Bernardo, która to jest jednym z najlepszych producentów tokarek na całym świecie. Codziennie w jej sprzęt zaopatrują się kolejne światowe fabryki, co już powinno świadczyć o znakomitym podejściu producenta. Warto, żebyś zapoznał się z poniższymi sugestiami, które mogą być dla Ciebie bardzo pomocne w przypadku, kiedy chciałbyś rozszerzyć możliwości swojego warsztatu tokarskiego lub jesteś po prostu hobbystą i majsterkowiczem, któremu zależy na obróbce przedmiotów we własnym, domowym zaciszu.

Hobby 250

Bardzo ciekawym i stosunkowo niedrogim rozwiązaniem jest tokarka Hobby 250. Jest to niewielkie, stołowe urządzenie, które pomimo małych rozmiarów ma bardzo duże możliwości. Może zaproponować użytkownikowi poprzeczne i wzdłużne toczenie, jak i również gwintowanie. Tokarka posiada regulację prędkości obrotowej oraz dobrze zaprojektowany panel sterowania, dzięki któremu programowanie nie będzie żadnym problemem.

Hobby 500 – 230 V

Kolejne urządzenie z bardzo dobrze znanej serii Hobby, z tym, że już nieco bardziej zaawansowane od poprzednika. Jest to bardzo precyzyjna tokarka, która posiada 6-zakresową przekładnię, dzięki którem można bardzo szybko zmieniać liczbę obrotów. Jest to bardzo dobra propozycja dla każdego, kto ceni sobie zaawansowanie połączone z niezbyt wygórowaną ceną.

Profi 400 V

Tutaj mamy do czynienia z nieco droższą tokarką, niemniej jednak oferującą bardziej zaawansowane funkcje i świetnie będzie się nadawała do mniejszych warsztatów rzemieślniczych. Urządzenie zawiera w sobie bezstopniową regulację prędkości, którą można odczytywać na wbudowanym cyfrowym wyświetlaczu. Bardzo dobrze sprawuje się w obróbce wszelkich metali jak i również tworzyw sztucznych. Cena na rynku jest tak zrównoważona, żeby jak najwięcej osób mogło sobie na nią pozwolić.

2 Komentarzy

  1. Tomek

    W porządku rozwiązania, tym bardziej, że cenowo nie jest tragicznie.

  2. Henek

    Noszę się z zamiarem kupna czegoś pokroju Hobby 250 i kto wie czy się na to nie zdecyduję, bo budżetowo całkiem nieźle wychodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>